Odpovědna

Jakýkoli dotaz odeslaný na info@bloodymarried.cz zodpovíme, bude-li to v našich silách, případně nejzajímavější zde v Odpovědně uveřejníme. Zodpovědně.

Otázky a odpovědi

Na obrázku na vaší stránce jsou dvě ženský, ale vy jste tandem - dva chlapi, ne?
Aneta

Ano. Jsme dva chlapi, na obraze Ivana Straky je Scylla a Charybda, dvě bájné bestie, které topily mořeplavce, třeba Iásona z Kolchidy, když si jel pro zlaté rouno. Buď jejich loď rozdrtila skála Scylla nebo je pohltil zrádný vír Charybda (řecké báje a pověsti). Obrazem je inspirovaná píseň Scylla a Charybda (text tady najdeš) o lásce ke dvěma holkám najednou. Z obou se vyklubou bestie, nedokážou pochopit, že chlap dokáže milovat víc ženskejch najednou (i když to je tak prosté, že). A v co se promění ženská, když není po jejím, o tom se snad ani zpívat nemusí.

Jak dlouho žijete v krvavým manželství? Máte prstýnky?
Badman

Bloody married je dílna autorská, nikoli registrované partnerství. Prstýnky máme, každej svůj, oba jsme nejen krvaví, ale i ženáči. Představ si, Badmane, rodinný krb, ze kterého stříká krev – a je to tam. Tandem BM funguje od roku 2005, kdy Chorche přišel za Fluidem s první prosbou o text.

Mezi texty je i písnička Snowboarďáci. To je z toho filmu? Neslyšel jsem jí tam.
Mrakomor

Ve filmu Karla Janáka ta písnička skutečně je, ale zpívaná anglicky (Lenka Dusilová). Chorchemu se zdálo, že by bylo lepší mít ji v češtině, chtěl ji hrát se svou skupinou. Tak vznikl Fluidův český – volný – překlad písně M.Chyšky (ve filmu Snowboarďáci Rock the snow). Na CD ji zpívá sedmnáctiletá Bára Hosnedlová. Je to jediná převzatá hudba na CD Luxusní společnice.

Jak skládáte, nejdřív hudbu nebo text?
Olin

Obojí. Někdy Chorche přinese hudbu s nahozeným textem(např. Chci tvý srdce zpátky, Modelka Popelka) a jindy Fluidum nabídne hotový text (Pán pivních pařmenů, Co tady dělám, Pražáci...) a pak případně upravuje do hudby, kterou na to složí Chorche.

Kdybych chtěl nějakou věcičku od vás hrát s mou kapelou, bylo by to možný?
Campus5

Když nás nezapřeš jako autory, určitě. Rádi. Pocta.

U písniček Tam kde končí trať a stát a Pádluj jsou úplně stejný akordy! I počet slok a refrénů je stejnej. Ňáký divný, ne?
Klasa

Dobrej postřeh. Na CD Luxusní společnice skutečně vyjde jedna píseň ve dvou textových verzích – malý experiment. Jedna letní (Pádluj) s textem Chorcheho, druhá zimní (Tam kde končí trať a stát) od Fluida. Pokryli jsme tak hned dvě roční období, v zimě se brodíš sněhem na lyžích, v létě zanoříš pádlo. Je to něco jako bunda s odepnutelnou zimní vložkou.

Kdo na vašem cédéčku zpívá, a kdo tam hraje?
Leila

Většinou Chorche, někdy přizpěvuje Fluidum, ženské hlasy patří Báře a Aleně. Kvazirapové žvatlání v pecce Pražáci Fluidum. Muzikantů se tam vystřídá hafo. Hodně Chorche, ale i řada hostů včetně smyčcového kvartetu.

Kde jste nahrávali a jak dlouho?

Nejdřív ve studiu u Chorcha vznikly demáče. A pak producent objednal studia v Liberci, Hradci Králové a v Praze, točilo se na podzim 2006, míchalo v zimě 2007. Delší natáčení má snad jen Axel Rose z Guns ´n roses – ten už o nové desce kecá snad 10 let. Jsme rádi, že jsme ho o fous předběhli. S aranžemi i celkovou produkcí pomohl výrazně Franta Táborský z Chinaski. Díky.